Oriënt Express

Kitty van Leeuwen

De dertien kunstenaars van het AKI uit Enschede waren op een avond aan het brainstormen over hoe ze het beste hun Achterhoekse roots naar W139 in Amsterdam konden brengen. ,Ik heb het’, zei één van hen, we laten een koe grazen in de tentoonstellingsruimte, dan zullen de arrogante stedelingen zeker hun wenkbrauwen optrekken.’ De koe kwam er niet, maar.

Onaangepast gedrag

Agnes Winter

Elke twee jaar verzamelt Kunstvlaai een groot aantal kleine kunstinitiatieven om zich te presenteren. Al zeventien jaar biedt Kunstvlaai, als enig festival in Nederland (en een van de eerste in Europa), een podium voor het ‘alternatieve.

Omgeploegd

Miriam van Ommeren

Pindakaas, zonnebloempitten, een gapend gat. De vloer lijkt het minst interessante deel van een tentoonstellingsruimte, slechts bedoeld om overheen te lopen of om kunstwerken te dragen, maar sommige kunstenaars draaien het om en maken juist de vloer tot het centerpiece van hun werk.

Black Mountain College: de volgende generatie

Wouter Bernhardt

W139 pakt dit najaar uit met een groepstentoonstelling waar maar liefst 35 kunstenaars aan deelnemen. De beeldend kunstenaar en curator Jean Bernard Koeman (1964) bracht de groep jongelingen bijeen en creëerde een tentoonstelling rondom de thema’s.